• +90 (552) 247 3335
  • Teşvikiye Mahallesi | Vali Konağı Caddesi | No:86/A | Şişli/İstanbul
  • Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00

Dental İmplantlar

Dental İmplantlar

Dental implant; eksik dişlerin yerine çene kemiği içerisine yerleştirilen ve diş kökü görevi üstlenen titanyum vidalardır. Dental implantlar ile hem eksik olan çiğneme fonksiyonu geri kazandırılır, hem dediş eksikliğinin sebep olduğu estetik sorunlar iyileştirilmiş olur.
8372021-07-04-203349
01. Dental İmplantların avantajları nelerdir?
Dental implantların en büyük artısı, diğer sağlıklı dişlere işlem yapmak zorunda olmamaktır. Eksik dişlerin yerini doldurmasının yanı sıra, çene kemiğinin erimesini durdurduğu için de önerilen bir tedavi seçeneğidir.
02. Dental İmplantların ömrü ne kadardır?
Gerekli ağız ve diş bakımı iyi yapıldığı sürece, hastalar çok uzun yıllar implantlarını sorunsuzca kullanabilir.
03. Dental İmplantlar kimlere uygulanabilir?
Yapılan radyolojik ve ağız içi muayene sonrasında, kontrol altında sistemik rahatsızlığı olan bireyler dahil olmak üzere tüm sağlıklı kişilere implant uygulanabilir.
04. Tedavi süreci nasıldır?
Tedavi süresi her vaka için değişiklik göstermekle birlikte, ortalama 3-4 aylık bir tedavi sürecidir. Tedavi sırasında hastayı dişsiz bırakmamak için geçici dişler yapılır. İlk seansta cerrahi işlem uygulanarak implant çene kemiğine yerleştirilir.2-3 ay kadar dental implantların çene kemiğine kaynaması için beklendikten sonra, implant üstü protezler yapılarak dişler gerekli fonksiyonlarını yerine getirebilir.