Mon - Sam: 09:00 AM - 07:00 PM
Ruf uns an +90 (552) 247 3335
Standort Vali Konağı Stras. Şişli/İstanbul

Dudak-Damak Yarığı Tedavisi

Dudak-Damak Yarığı Tedavisi

Dudak-damak yarığı, embriyolojik dönemde bebeğin yüz bölgesindeki yapıların birleşme kusuru nedeniyle ortaya çıkan durumdur. Bebekte sadece dudak yarığı, sadece damak yarığı ya da hem dudak hem de damak yarığı olabilir. Bu yarıklar tek taraflı olabileceği gibi çift taraflı da olabilir. Bebek damağında bir yarık ile doğduğu zaman, beslenebilmesini sağlamak için baslenme plakları yapılmalıdır. Özel biberonlar ve biberon başlıklarının kullanılması da beslenmeye yardım eder. Bebek 4-6 aylık olduğu zaman dudak yarığı, 1—1,5 yaşına geldiği zaman ise damak yarığı ameliyatla kapatılır. Bu ameliyatların sonucunda dişlerin sürmemesi, çenelerde konum bozukluğu ve darlığı gibi durumların ortaya çıkması normaldir. Bu problemlerin tespiti için çocuk 7-8 yaşlarında tekrar ortodontiste götürülmeli ve doktorun belirlediği tedavi planına uyulmalıdır.
4752021-07-04-194956

WIR SIND FÜR SIE DA

Einen Termin vereinbaren

DIE ZUFRIEDENHEIT DER PATIENTEN HAT FÜR UNS OBERSTE PRIORITÄT...

Warum Klinik Nisantasi?

Einfache Ernennung

Wir halten alle unsere Kommunikationskanäle offen, damit unsere Patienten uns auf möglichst einfache Weise erreichen können.

Wir arbeiten mit dem Herzen

Wir arbeiten mit ganzem Herzen für Ihre Zahngesundheit und kümmern uns um Ihre Zufriedenheit, damit Sie das schönste Lächeln haben.

Wir sind bei Ihnen!

In unserer Klinik sind wir bereit, Ihre dringenden zahnärztlichen Probleme zu jeder Tageszeit, an Wochenenden und Feiertagen zu lösen.