Mon - Sam: 09:00 AM - 07:00 PM
Ruf uns an +90 (552) 247 3335
Standort Vali Konağı Stras. Şişli/İstanbul

Süt Dişi Çekimi

Süt Dişi Çekimi

Süt dişleri 6. Aydan itibaren çıkmaya başlar ve yaklaşık 3 yaş civarında tamamlanmış olur. 6 yaşından itibaren de yerini kalıcı dişlere bırakmaya başlar. Çocuklarda çürük oluşumu, daha hızlı ilerlemekte ve yetişkinlere göre daha fazla görülmektedir. Süt dişlerindeki mine tabakasının yetişkinlere göre daha fazla organik içeriği olduğu için, yapısı zayıftır. Çocuklar ilk diş hekimi ziyaretini gerçekleştirdiğinde kaygılıdır ve tedavi sırasında zorluk yaşayabilmektedir. Çocuklarda çürük dişler tedavi edilmeyip daha da geç kalındığı zaman, dişler çekilmek zorunda kalınabilir. Erken dönemde çekilmek zorunda kalınan dişler sebebiyle kalıcı dişler sürdüğü zaman, çene gelişiminde bozukluk, dişlerde çapraşıklık gibi problemler ortaya çıkabilir. Çekilmek zorunda kalınan süt dişinden sonra, çocukta çene gelişiminin doğru ilerlemesi için mutlaka koruyucu tedaviler uygulanmalıdır.
3002021-07-04-192640

Amputasyon

Amputasyon, süt dişlerinde çürük çok fazla ilerlediğinde uygulanan tedavidir. Çürükten etkilenen doku ve sinir uzaklaştırılarak, dişin canlı kalması ve fonksiyonuna devam etmesi amaçlanır. Amputasyon tedavisinden sonra dişe dolgu veya kaplama yapılarak tedavi tamamlanır.


Häufig gestellte Fragen und Antworten :

Amputasyon tedavisi, süt azı dişlerinde ve kalıcı birinci büyük azı dişlerinde uygulanır. Tedaviye dişler uyuşturularak başlanır. Tamamen uyuşma sağlandıktan sonra, dişin çürük kısımları ve etkilenen sinir dokusu temizlenir. Dişin köklerindeki sinir ve damarlara dokunulmaz. Diş tamamen temizlendikten sonra, özel ilaçlar enjekte edilir ve dişin dolgusu yapılır.
WIR SIND FÜR SIE DA

Einen Termin vereinbaren

DIE ZUFRIEDENHEIT DER PATIENTEN HAT FÜR UNS OBERSTE PRIORITÄT...

Warum Klinik Nisantasi?

Einfache Ernennung

Wir halten alle unsere Kommunikationskanäle offen, damit unsere Patienten uns auf möglichst einfache Weise erreichen können.

Wir arbeiten mit dem Herzen

Wir arbeiten mit ganzem Herzen für Ihre Zahngesundheit und kümmern uns um Ihre Zufriedenheit, damit Sie das schönste Lächeln haben.

Wir sind bei Ihnen!

In unserer Klinik sind wir bereit, Ihre dringenden zahnärztlichen Probleme zu jeder Tageszeit, an Wochenenden und Feiertagen zu lösen.