Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00
Bizi Arayın +90 (552) 247 3335
Adres Vali Konağı Cad. Şişli/İstanbul

Çocuk Diş Hekimliği

Çocuk Diş Hekimliği

Pedodonti, 0-13 yaş grubundaki çocukların ağız ve diş sağlığını, çene-yüz bölgesi gelişimini takip eden, koruyucu ve iyileştirici tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır. Süt ve daimi dişlerin sağlıklı olarak korunmasını amaçlarlar. Süt dişlerinin geçici olduğu ve çürüdüğü zaman çekilebileceği düşünülmektedir. Ancak süt dişlenme dönemi, gelecekte oluşacak çene ve diş yapısı için taslak niteliğindedir. Bu nedenle süt dişleri korunmalıdır.
6822021-07-04-191833

Sıkça sorulan sorular ve cevapları :

Çocukluk çağında edinilen kötü tecrübeler, ileride diş hekimi korkusunun oluşmasındaki en büyük etkendir. Pedodontinin amacı, çocuğun diş hekimine alışmasını sağlamak, çocuklarla iletişime geçerek ruhsal ve bedensel gelişiminin gözlemlenmesidir. Pedodontistler gelişmekte olan dişleri takip ederek, sürme sorunlarını tespit ederler. Oluşmakta olan ortodontik problemleri önceden görebilir ve önlem alabilir., Çocukluk çağında edinilen kötü tecrübeler, ileride diş hekimi korkusunun oluşmasındaki en büyük etkendir. Pedodontinin amacı, çocuğun diş hekimine alışmasını sağlamak, çocuklarla iletişime geçerek ruhsal ve bedensel gelişiminin gözlemlenmesidir. Pedodontistler gelişmekte olan dişleri takip ederek, sürme sorunlarını tespit ederler. Oluşmakta olan ortodontik problemleri önceden görebilir ve önlem alabilir.

Süt dişlerinin ana görevi çocuğun beslenmesini sağlamaktır. Aynı zamanda konuşmanın gelişimini de süt dişlerine bağlıdır. Süt dişleri daimi dişler gelene kadar, bulundukları yeri korumakta ve dişler sürerken onlara rehberlik yapmaktır., Süt dişlerinin ana görevi çocuğun beslenmesini sağlamaktır. Aynı zamanda konuşmanın gelişimini de süt dişlerine bağlıdır. Süt dişleri daimi dişler gelene kadar, bulundukları yeri korumakta ve dişler sürerken onlara rehberlik yapmaktır.

İlk diş sürmesinden sonra kontrol amaçlı götürülmelidir. Sonrasında 6 ayda bir düzenli kontrole gidilmelidir., İlk diş sürmesinden sonra kontrol amaçlı götürülmelidir. Sonrasında 6 ayda bir düzenli kontrole gidilmelidir.

Bebeklerde ağız bakımına ilk diş sürmesiyle birlikte başlanmalıdır. Temizlik, ebeveyn tarafından temiz bir parça bez ile yapılmalıdır. 1 yaşından itibaren, çocuk diş fırçası kullanmaya başlayabilir. Çocuk, etkin bir temizlik yapamayacağı için ebeveyn kontrolünde olmalıdır., Bebeklerde ağız bakımına ilk diş sürmesiyle birlikte başlanmalıdır. Temizlik, ebeveyn tarafından temiz bir parça bez ile yapılmalıdır. 1 yaşından itibaren, çocuk diş fırçası kullanmaya başlayabilir. Çocuk, etkin bir temizlik yapamayacağı için ebeveyn kontrolünde olmalıdır.
SİZİN İÇİN BURADAYIZ

RANDEVU OLUŞTUR

HASTA MEMNUNİYETİ ÖNCELİĞİMİZ…

Neden Klinik Nişantaşı?

Kolay Randevu

Hastalarımızın bize en kolay şekilde ulaşması için tüm iletişim kanallarımızı açık tutuyoruz.

Gönülden Çalışıyoruz

Gönülden Çalışıyoruz En güzel gülüşe sahip olabilmeniz için diş sağlığınız için gönülden çalışıyor ve memnuniyetinizi önemsiyoruz.

Yanınızdayız!

Kliniğimizde hafta sonları ve tatil günlerinde, günün herhangi bir saatinde acil diş sorunlarınızı çözmeye hazırız.