Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00
Bizi Arayın +90 (552) 247 3335
Adres Vali Konağı Cad. Şişli/İstanbul

Yer Tutucu Uygulaması

Yer Tutucu Uygulaması

Herhangi bir nedenle erken kaybedilen süt dişlerinin yerine yer tutucu uygulanarak, yandaki dişlerin oluşan boşluğa kayması ve gelecek kalıcı dişin yerinin korunması sağlanır. Yer tutucular ile diş çapraşıklıklarının önüne geçilir. Sürekli diş sürene kadar yer tutucunun ağızda kalması gereklidir.
9272021-07-04-192152

Sıkça sorulan sorular ve cevapları :

Yer tutucu apareyler, çocuğun ağız yapısına göre teknisyen tarafından özel olarak yapılmaktadır. Kayıp diş, çocuğun yaşı gibi durumlar değerlendirilerek hangi yer tutucunun uygulanacağına karar verilir. Hareketli yer tutucular ne çok tercih edilenlerdir. Çocuğun ağzından ölçü alınarak teknisyene gönderilir ve dişlere uygun yer tutucu hazırlanır. Hazırlanan yer tutucu dişlere uygulanır ve hekim tarafından 6 ayda bir kontrolü sağlanarak yeni sürecek olan dişlerin durumuna bakılır. Yer tutucu, çocuklarda çiğneme, konuşma sorunlarına neden olmamaktadır., Yer tutucu apareyler, çocuğun ağız yapısına göre teknisyen tarafından özel olarak yapılmaktadır. Kayıp diş, çocuğun yaşı gibi durumlar değerlendirilerek hangi yer tutucunun uygulanacağına karar verilir. Hareketli yer tutucular ne çok tercih edilenlerdir. Çocuğun ağzından ölçü alınarak teknisyene gönderilir ve dişlere uygun yer tutucu hazırlanır. Hazırlanan yer tutucu dişlere uygulanır ve hekim tarafından 6 ayda bir kontrolü sağlanarak yeni sürecek olan dişlerin durumuna bakılır. Yer tutucu, çocuklarda çiğneme, konuşma sorunlarına neden olmamaktadır.

Hareketli yer tutucular birden fazla diş kaybında uygulanır. Hareketli yer tutucuların temizliği daha kolaydır. Hareketli yer tutucular diş eksikliğini tamamlar. Hareketli yer tutucular istenildiği zaman takılıp çıkartılabilir. Sabit yer tutucu tek seansta uygulanabilir.. Sabit yer tutucular metal alerjisi oluşturmazlar., Hareketli yer tutucular birden fazla diş kaybında uygulanır. Hareketli yer tutucuların temizliği daha kolaydır. Hareketli yer tutucular diş eksikliğini tamamlar. Hareketli yer tutucular istenildiği zaman takılıp çıkartılabilir. Sabit yer tutucu tek seansta uygulanabilir.. Sabit yer tutucular metal alerjisi oluşturmazlar.

Ağız bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. 6 ayda bir düzenli kontrole gidilmelidir. Kırılma, gerilme gibi durumlarda hemen çıkartılmalıdır. Yer tutucular yerinden oynatılmamalıdır., Ağız bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. 6 ayda bir düzenli kontrole gidilmelidir. Kırılma, gerilme gibi durumlarda hemen çıkartılmalıdır. Yer tutucular yerinden oynatılmamalıdır.
SİZİN İÇİN BURADAYIZ

RANDEVU OLUŞTUR

HASTA MEMNUNİYETİ ÖNCELİĞİMİZ…

Neden Klinik Nişantaşı?

Kolay Randevu

Hastalarımızın bize en kolay şekilde ulaşması için tüm iletişim kanallarımızı açık tutuyoruz.

Gönülden Çalışıyoruz

Gönülden Çalışıyoruz En güzel gülüşe sahip olabilmeniz için diş sağlığınız için gönülden çalışıyor ve memnuniyetinizi önemsiyoruz.

Yanınızdayız!

Kliniğimizde hafta sonları ve tatil günlerinde, günün herhangi bir saatinde acil diş sorunlarınızı çözmeye hazırız.