Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00
Bizi Arayın +90 (552) 247 3335
Adres Vali Konağı Cad. Şişli/İstanbul

Ağız Bakımı Eğitimi

Ağız Bakımı Eğitimi

Ağız bakımı, bebeklikten itibaren diş sağlığı için çok önemlidir. Hem alışkanlık edinilebilmesi hem de ileride yaşayabileceği problemleri ortadan kaldırmak için çocuklara erken yaşta ağız bakımı eğitimi verilmelidir. Bebeklerin ilk dişleri çıktığı andan itibaren, ebeveyni tarafından temiz bir bez kullanılarak diş temizliği yapılmalıdır. 1 yaşından itibaren çocuklar kendileri dişlerini fırçalamaya başlamalıdır. Fakat 10 yaşına kadar çocuklarda el becerileri tam gelişmediği için, ebevyn kontrolünde olmalıdır.

6822021-07-04-191833

Sıkça sorulan sorular ve cevapları :

Çocuklarda 3 yaşına kadar macun kullanımı önerilmez. Özellikle flour içeren diş macunlarının erken yaşta kullanılmaya başlanarak yutulması sonucu, dişlerde lekelenmeler görülebilir., Çocuklarda 3 yaşına kadar macun kullanımı önerilmez. Özellikle flour içeren diş macunlarının erken yaşta kullanılmaya başlanarak yutulması sonucu, dişlerde lekelenmeler görülebilir., Çocuklarda 3 yaşına kadar macun kullanımı önerilmez. Özellikle flour içeren diş macunlarının erken yaşta kullanılmaya başlanarak yutulması sonucu, dişlerde lekelenmeler görülebilir., Çocuklarda 3 yaşına kadar macun kullanımı önerilmez. Özellikle flour içeren diş macunlarının erken yaşta kullanılmaya başlanarak yutulması sonucu, dişlerde lekelenmeler görülebilir.

Diş fırçası tercihinde, çocuğun ağzına uygun büyüklükte, yumuşak, naylon kıllardan üretilmiş fırçalar tercih edilmelidir., Diş fırçası tercihinde, çocuğun ağzına uygun büyüklükte, yumuşak, naylon kıllardan üretilmiş fırçalar tercih edilmelidir.
SİZİN İÇİN BURADAYIZ

RANDEVU OLUŞTUR

HASTA MEMNUNİYETİ ÖNCELİĞİMİZ…

Neden Klinik Nişantaşı?

Kolay Randevu

Hastalarımızın bize en kolay şekilde ulaşması için tüm iletişim kanallarımızı açık tutuyoruz.

Gönülden Çalışıyoruz

Gönülden Çalışıyoruz En güzel gülüşe sahip olabilmeniz için diş sağlığınız için gönülden çalışıyor ve memnuniyetinizi önemsiyoruz.

Yanınızdayız!

Kliniğimizde hafta sonları ve tatil günlerinde, günün herhangi bir saatinde acil diş sorunlarınızı çözmeye hazırız.