• +90 (552) 247 3335
  • Teşvikiye Mahallesi | Vali Konağı Caddesi | No:86/A | Şişli/İstanbul
  • Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00

Dijital Ortodonti

Dijital Ortodonti

Dijital ortodonti, ortodontik uygulamaların dijitalleşmiş halidir. Ağız içi tarama ile ağız ölçüsü alınarak, ortodontik tedavi öncesinde hem arşiv hem de tedavi planının oluşturulabilmesi için 3 boyutlu tarama ile sanal ortamda model elde edilmektedir.Braketler yazılım kullanılarak hatasız konumlandırılabildiği gibi, hastaya özel apareyler de üretilebilmektedir. Dijital ortodonti ile hastanın tedavi planı ve tedavinin ön izlemesi dijital ortamda yapılabilmektedir
2392021-11-09-074253
01. Dijital ortodontinin faydaları nelerdir?
Dijital ortodontide, tedavi aşamaları gelenksel ortodontik tedavi yöntemlerine göre hızlıdır.Dijital modelleme ile tarama işlemleri hem daha doğru hem daha hızlı olarak gerçekleştirilir. Dijital ortodontiyi avantajlı kılan en önemli unsur, plak ve diş teli yapımına getirdiği inovatif yöntemlerdir. Diş teli uygulamaları sırasında kullanılacak olan braket ve teller ve diş plağı uygulamalarında kullanılan şeffaf plaklar, modellemeden baskıya kadar her aşamada maksimum verimli hale getirilir.
02. Dijital ortodontinin geleneksel ortodontik tedavilerden farkı nedir?
Ortodontik tedavide kaydedilen aşamalar, sanal ortama taşınır Dijital ortodonti ile yapılan modelleme yazılımsal düzlemde gerçekleştiği için, hata payı sıfıra yakındır Dijital ortodonti ile tedavi süreci hızlı ilerler. Tedavinin tüm aşamaları sanal ortamda takip edilebildiği için, hastalar tedaviden memnuniyet duyar Dijital ortodonti ile şeffaf plaklar ve diş telleri kişiye özel üretildiği için, hastanın uyum sağlamasında maksimum verim alınır Dijital ortodonti, tedavinin son halinin sanal ortamda görülebilmesi ile geleneksel yöntemlerden ayrılır.