Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00
Bizi Arayın +90 (552) 247 3335
Adres Vali Konağı Cad. Şişli/İstanbul

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Gündelik hayatta tükettiğimiz içecek ve gıdalar zaman içinde dişlerin yapısında renklenmeler yaratabilir. Diş beyazlatma bu gibi durumlarda, dişlerin yapısında oluşan renklenmelerin giderilerek, dişlerin renginin açılması işlemidir.


Sıkça sorulan sorular ve cevapları :

-Beslenme alışkanlıkları (çay, kahve, sigara gibi renklenmelere sebep olan ürünlerin tüketimi), -Çocukluk döneminde kullanılan antibiyotikler, -Dişe gelen travmalar, -Yaşlılık, -Fazla flor alımı, -Eski dolgular, protezler., -Beslenme alışkanlıkları (çay, kahve, sigara gibi renklenmelere sebep olan ürünlerin tüketimi), -Çocukluk döneminde kullanılan antibiyotikler, -Dişe gelen travmalar, -Yaşlılık, -Fazla flor alımı, -Eski dolgular, protezler.

Beyazlatma işlemi yapıldıktan sonraki bir hafta boyunca kahve, çay, kola gibi renklendirici içeren gıdaların tüketilmemesi gerekmektedir. Ağız ve diş bakımına da özen gösterilmelidir., Beyazlatma işlemi yapıldıktan sonraki bir hafta boyunca kahve, çay, kola gibi renklendirici içeren gıdaların tüketilmemesi gerekmektedir. Ağız ve diş bakımına da özen gösterilmelidir.

Ağız içinden ölçü alınarak kişiye özel şeffaf plak hazırlanır. Bu plağın içine geceleri yatmadan önce belirli miktarlarda beyazlatma jeli uygulanarak, plak gece boyunca dişlere takılır. Tedavi süresi yaklaşık 10-14 gün kadar sürer., Ağız içinden ölçü alınarak kişiye özel şeffaf plak hazırlanır. Bu plağın içine geceleri yatmadan önce belirli miktarlarda beyazlatma jeli uygulanarak, plak gece boyunca dişlere takılır. Tedavi süresi yaklaşık 10-14 gün kadar sürer.

Bu yöntem klinikte, hekim gözetiminde uygulanır. Dudaklar ve diş etleri bir bariyerle izole edildikten sonra beyazlatma ajanı dişlere uygulanır ve lazerle aktive edilir. Hastanın istediği beyazlık derecesine bağlı olarak, dişte hasar meydana getirmeyecek ölçüde uygulanır. Kimlere uygulanmaz? -Hamileler ve emziren anneler, -Gelişim çağında olan çocuklar, -Şiddetli diş eti hastalığı olan kişiler, -Alkol ve sigara bağımlıları. Lazerle diş beyazlatmanın ömrü ne kadardır? Kişiden kişiye değişmekle birlikte, ortalama 2-3 yıl arasında bir süredir. Tüketilen çay, kahve gibi ürünlerin miktarı ve ağız bakımı da oldukça önemlidir. Ağız bakımına dikkat edildiği durumlarda bu süre uzayabilir., Bu yöntem klinikte, hekim gözetiminde uygulanır. Dudaklar ve diş etleri bir bariyerle izole edildikten sonra beyazlatma ajanı dişlere uygulanır ve lazerle aktive edilir. Hastanın istediği beyazlık derecesine bağlı olarak, dişte hasar meydana getirmeyecek ölçüde uygulanır. Kimlere uygulanmaz? -Hamileler ve emziren anneler, -Gelişim çağında olan çocuklar, -Şiddetli diş eti hastalığı olan kişiler, -Alkol ve sigara bağımlıları. Lazerle diş beyazlatmanın ömrü ne kadardır? Kişiden kişiye değişmekle birlikte, ortalama 2-3 yıl arasında bir süredir. Tüketilen çay, kahve gibi ürünlerin miktarı ve ağız bakımı da oldukça önemlidir. Ağız bakımına dikkat edildiği durumlarda bu süre uzayabilir.
SİZİN İÇİN BURADAYIZ

RANDEVU OLUŞTUR

HASTA MEMNUNİYETİ ÖNCELİĞİMİZ…

Neden Klinik Nişantaşı?

Kolay Randevu

Hastalarımızın bize en kolay şekilde ulaşması için tüm iletişim kanallarımızı açık tutuyoruz.

Gönülden Çalışıyoruz

Gönülden Çalışıyoruz En güzel gülüşe sahip olabilmeniz için diş sağlığınız için gönülden çalışıyor ve memnuniyetinizi önemsiyoruz.

Yanınızdayız!

Kliniğimizde hafta sonları ve tatil günlerinde, günün herhangi bir saatinde acil diş sorunlarınızı çözmeye hazırız.