Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00
Bizi Arayın +90 (552) 247 3335
Adres Vali Konağı Cad. Şişli/İstanbul

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kaplama, klasik porselen protezlerin alt yapısı olan gri metal yerine, beyaz renkli zirkonyum alaşımı ile uygulanan protezlerdir. Porselen kaplamaya göre daha estetik bir görüntüsü vardır.


Sıkça sorulan sorular ve cevapları :

Işık geçirgenliği özelliğine sahip olduğu için, doğal diş görünümü sağlar, Diş etine zarar vermez, Korozyona ve aşınmaya karşı direnci yüksektir, Kırılması veya çatlaması zordur, Metal içermezler., Işık geçirgenliği özelliğine sahip olduğu için, doğal diş görünümü sağlar, Diş etine zarar vermez, Korozyona ve aşınmaya karşı direnci yüksektir, Kırılması veya çatlaması zordur, Metal içermezler.

Ön grup implant üstü protezlerde, Rengi ve yapısı bozulmuş eski dolgu ve protezlerde, Arka grup dişlerde kaplama olarak, Ortodontik tedavinin tercih edilmediği durumlarda dişler arasındaki boşlukları kapatmak için, İleri derecede renklenmenin olduğu durumlarda., Ön grup implant üstü protezlerde, Rengi ve yapısı bozulmuş eski dolgu ve protezlerde, Arka grup dişlerde kaplama olarak, Ortodontik tedavinin tercih edilmediği durumlarda dişler arasındaki boşlukları kapatmak için, İleri derecede renklenmenin olduğu durumlarda.

Anestezi altında dişler uygun miktarda küçültülür. Diş eti sağlıklı duruma geldiğinde ağız içinden ölçü alınır. Renk seçimi yapılır. Laboratuvar ortamında zirkonyum alt yapılı porselen diş yapılır. Klinik ortamında diş eti uyumu, yükseklik gibi durumlar kontrol edilir. Problem yoksa özel yapıştırıcılar ile dişe uygulanır., Anestezi altında dişler uygun miktarda küçültülür. Diş eti sağlıklı duruma geldiğinde ağız içinden ölçü alınır. Renk seçimi yapılır. Laboratuvar ortamında zirkonyum alt yapılı porselen diş yapılır. Klinik ortamında diş eti uyumu, yükseklik gibi durumlar kontrol edilir. Problem yoksa özel yapıştırıcılar ile dişe uygulanır.
SİZİN İÇİN BURADAYIZ

RANDEVU OLUŞTUR

HASTA MEMNUNİYETİ ÖNCELİĞİMİZ…

Neden Klinik Nişantaşı?

Kolay Randevu

Hastalarımızın bize en kolay şekilde ulaşması için tüm iletişim kanallarımızı açık tutuyoruz.

Gönülden Çalışıyoruz

Gönülden Çalışıyoruz En güzel gülüşe sahip olabilmeniz için diş sağlığınız için gönülden çalışıyor ve memnuniyetinizi önemsiyoruz.

Yanınızdayız!

Kliniğimizde hafta sonları ve tatil günlerinde, günün herhangi bir saatinde acil diş sorunlarınızı çözmeye hazırız.