Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00
Bizi Arayın +90 (552) 247 3335
Adres Vali Konağı Cad. Şişli/İstanbul

Seramik Kaplama

Seramik Kaplama

Seramik kaplama, alt yapısında güçlendirilmiş porselen bulunan ya da tamamıyla blok olarak güçlendirilmiş porselenden yapılan, estetik olarak en gelişmiş kaplamalardır. Metal ya da zirkonyum altyapı bulunmaz. Estetiğin önemli olduğu ön grup dişlerde, madde kaybı fazla olan dişlerde, tek diş kaplamalarında uygulanabilir.


Sıkça sorulan sorular ve cevapları :

Estetiğin önemli olduğu ön grup dişlerde, Dişler arasındaki boşlukları kapatmak için, Minimal diş çapraşıklıklarında, Beyazlatma işleminin yeterli olmadığı koyu renkli dişlerde, Diş kaybının fazla olduğu dişlerde., Estetiğin önemli olduğu ön grup dişlerde, Dişler arasındaki boşlukları kapatmak için, Minimal diş çapraşıklıklarında, Beyazlatma işleminin yeterli olmadığı koyu renkli dişlerde, Diş kaybının fazla olduğu dişlerde.

Alerjik reaksiyon gözlenmez, Diş eti uyumu iyidir, Işık geçirgenliği iyi olduğu için doğal görünümlüdür, Dişlerde fazla aşındırma yapılmasına gerek yoktur, İletkenliği düşüktür, hassasiyet oluşturmaz., Alerjik reaksiyon gözlenmez, Diş eti uyumu iyidir, Işık geçirgenliği iyi olduğu için doğal görünümlüdür, Dişlerde fazla aşındırma yapılmasına gerek yoktur, İletkenliği düşüktür, hassasiyet oluşturmaz.

Gerekli röntgenler alınarak tedavi planı yapılmalıdır. Diş ve diş eti problemleri varsa ortadan kaldırılmalıdır. Daha sonra kaplama yapılacak diş inceltilir ve diş eti iyileştikten sonra ölçü alınır. Kalıcı protezler takılana kadar geçici protezler yapılır. Laboratuvarda kalıcı protezler yapıldıktan sonra prova yapılır ve sorun yoksa özel yapıştırıcı ile dişe uygulanır., Gerekli röntgenler alınarak tedavi planı yapılmalıdır. Diş ve diş eti problemleri varsa ortadan kaldırılmalıdır. Daha sonra kaplama yapılacak diş inceltilir ve diş eti iyileştikten sonra ölçü alınır. Kalıcı protezler takılana kadar geçici protezler yapılır. Laboratuvarda kalıcı protezler yapıldıktan sonra prova yapılır ve sorun yoksa özel yapıştırıcı ile dişe uygulanır.
SİZİN İÇİN BURADAYIZ

RANDEVU OLUŞTUR

HASTA MEMNUNİYETİ ÖNCELİĞİMİZ…

Neden Klinik Nişantaşı?

Kolay Randevu

Hastalarımızın bize en kolay şekilde ulaşması için tüm iletişim kanallarımızı açık tutuyoruz.

Gönülden Çalışıyoruz

Gönülden Çalışıyoruz En güzel gülüşe sahip olabilmeniz için diş sağlığınız için gönülden çalışıyor ve memnuniyetinizi önemsiyoruz.

Yanınızdayız!

Kliniğimizde hafta sonları ve tatil günlerinde, günün herhangi bir saatinde acil diş sorunlarınızı çözmeye hazırız.