Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00
Bizi Arayın +90 (552) 247 3335
Adres Vali Konağı Cad. Şişli/İstanbul

Dijital Gülüş Tasarımı ve Protez

Dijital Gülüş Tasarımı ve Protez

Dijital diş hekimliğinin en önemli avantajlarından biri, estetik gülüş tasarımı yapabilmesidir. Planlamanın yapıldığı seansta hastanın tedavi sonunda nasıl görüneceğinin sunulması, hem hasta hem de hekim açısından faydalı olmaktadır. Dijital diş hekimliği, hastanın beklentilerinin anlaşılmasını kolaylaştırır.

Dijital diş hekimliğinin en önemli avantajlarından biri, estetik gülüş tasarımı yapabilmesidir.

Sıkça sorulan sorular ve cevapları :

CAD/CAM (Computer Aidet Design-Computer Aidet Manufacturing) yani Bigisayar Destekli Tasarım-Bilgisayar Destekli Üretim’dir. CEREC ise, diş hekimliği için geliştirilmiş, 3 boyutlu, bu iki teknik konsepti bir araya getiren, bilgisayar desteği ile çalışan tasarım ve üretim cihazıdır. 3 boyutlu olması ile incelenen bölgenin hem iç hem de dış yüzeyinin şekli hakkında bilgi sahibi olunur., CAD/CAM (Computer Aidet Design-Computer Aidet Manufacturing) yani Bigisayar Destekli Tasarım-Bilgisayar Destekli Üretim’dir. CEREC ise, diş hekimliği için geliştirilmiş, 3 boyutlu, bu iki teknik konsepti bir araya getiren, bilgisayar desteği ile çalışan tasarım ve üretim cihazıdır. 3 boyutlu olması ile incelenen bölgenin hem iç hem de dış yüzeyinin şekli hakkında bilgi sahibi olunur., CAD/CAM (Computer Aidet Design-Computer Aidet Manufacturing) yani Bigisayar Destekli Tasarım-Bilgisayar Destekli Üretim’dir. CEREC ise, diş hekimliği için geliştirilmiş, 3 boyutlu, bu iki teknik konsepti bir araya getiren, bilgisayar desteği ile çalışan tasarım ve üretim cihazıdır. 3 boyutlu olması ile incelenen bölgenin hem iç hem de dış yüzeyinin şekli hakkında bilgi sahibi olunur., CAD/CAM (Computer Aidet Design-Computer Aidet Manufacturing) yani Bigisayar Destekli Tasarım-Bilgisayar Destekli Üretim’dir. CEREC ise, diş hekimliği için geliştirilmiş, 3 boyutlu, bu iki teknik konsepti bir araya getiren, bilgisayar desteği ile çalışan tasarım ve üretim cihazıdır. 3 boyutlu olması ile incelenen bölgenin hem iç hem de dış yüzeyinin şekli hakkında bilgi sahibi olunur.

İlk olarak dijital tarama ile işlem yapılacak dişler, 3 boyutlu olarak taranır ve bilgisayara aktarılır. Bilgisayara aktarılan görüntüler 3 boyutlu hale getirildikten sonra, dişe uygun tasarım yapılır. Sanal olarak aşındırma, ekleme, kontür değişikliği bu aşamada yapılabilir. Tasarım bittikten sonra, uygun boyutta ve renkte blok seçilir. Bu blok mikro torna cihazı ile freze edilerek, tasarlanan diş formu elde edilir. Son aşama da, elde edilen diş formunun cilalanması, renklendirilmesi ve galazelenmesi işlemidir. Bu işlem için ileri teknoloji fırınlar kullanılır. CAD/CAM sistemi ile ölçü alımı, tasarım ve üretim tek seansta bitirilebilmektedir., İlk olarak dijital tarama ile işlem yapılacak dişler, 3 boyutlu olarak taranır ve bilgisayara aktarılır. Bilgisayara aktarılan görüntüler 3 boyutlu hale getirildikten sonra, dişe uygun tasarım yapılır. Sanal olarak aşındırma, ekleme, kontür değişikliği bu aşamada yapılabilir. Tasarım bittikten sonra, uygun boyutta ve renkte blok seçilir. Bu blok mikro torna cihazı ile freze edilerek, tasarlanan diş formu elde edilir. Son aşama da, elde edilen diş formunun cilalanması, renklendirilmesi ve galazelenmesi işlemidir. Bu işlem için ileri teknoloji fırınlar kullanılır. CAD/CAM sistemi ile ölçü alımı, tasarım ve üretim tek seansta bitirilebilmektedir.
SİZİN İÇİN BURADAYIZ

RANDEVU OLUŞTUR

HASTA MEMNUNİYETİ ÖNCELİĞİMİZ…

Neden Klinik Nişantaşı?

Kolay Randevu

Hastalarımızın bize en kolay şekilde ulaşması için tüm iletişim kanallarımızı açık tutuyoruz.

Gönülden Çalışıyoruz

Gönülden Çalışıyoruz En güzel gülüşe sahip olabilmeniz için diş sağlığınız için gönülden çalışıyor ve memnuniyetinizi önemsiyoruz.

Yanınızdayız!

Kliniğimizde hafta sonları ve tatil günlerinde, günün herhangi bir saatinde acil diş sorunlarınızı çözmeye hazırız.