Mon - Sat: 9:00AM - 7:00PM
Location Vali Konağı Cad. Şişli/İstanbul

Çocuk Diş Hekimliği

Çocuk Diş Hekimliği

Pedodonti, 0-13 yaş grubundaki çocukların ağız ve diş sağlığını, çene-yüz bölgesi gelişimini takip eden, koruyucu ve iyileştirici tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır. Süt ve daimi dişlerin sağlıklı olarak korunmasını amaçlarlar. Süt dişlerinin geçici olduğu ve çürüdüğü zaman çekilebileceği düşünülmektedir. Ancak süt dişlenme dönemi, gelecekte oluşacak çene ve diş yapısı için taslak niteliğindedir. Bu nedenle süt dişleri korunmalıdır.
6822021-07-04-191833

Frequently Asked Questions and Answers :

Çocukluk çağında edinilen kötü tecrübeler, ileride diş hekimi korkusunun oluşmasındaki en büyük etkendir. Pedodontinin amacı, çocuğun diş hekimine alışmasını sağlamak, çocuklarla iletişime geçerek ruhsal ve bedensel gelişiminin gözlemlenmesidir. Pedodontistler gelişmekte olan dişleri takip ederek, sürme sorunlarını tespit ederler. Oluşmakta olan ortodontik problemleri önceden görebilir ve önlem alabilir.

Süt dişlerinin ana görevi çocuğun beslenmesini sağlamaktır. Aynı zamanda konuşmanın gelişimini de süt dişlerine bağlıdır. Süt dişleri daimi dişler gelene kadar, bulundukları yeri korumakta ve dişler sürerken onlara rehberlik yapmaktır.

İlk diş sürmesinden sonra kontrol amaçlı götürülmelidir. Sonrasında 6 ayda bir düzenli kontrole gidilmelidir.

Bebeklerde ağız bakımına ilk diş sürmesiyle birlikte başlanmalıdır. Temizlik, ebeveyn tarafından temiz bir parça bez ile yapılmalıdır. 1 yaşından itibaren, çocuk diş fırçası kullanmaya başlayabilir. Çocuk, etkin bir temizlik yapamayacağı için ebeveyn kontrolünde olmalıdır.
WE ARE HERE FOR YOU

Make An Appointment

PATIENT SATISFACTION IS OUR TOP PRIORITY...

Why Klinik Nisantasi?

Easy Appointment

We keep all our communication channels open for our patients to reach us in the easiest way possible.

We Work from the Heart

We work wholeheartedly for your dental health and care about your satisfaction so that you can have the most beautiful smile.

We're with you!

At our clinic, we are ready to solve your urgent dental problems at any time of the day, on weekends and holidays.