Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00
Bizi Arayın +90 (552) 247 3335
Adres Vali Konağı Cad. Şişli/İstanbul

Okluzal Splint

Okluzal Splint

Okluzal splint, çene ekleminin dişlerle uyumsuzluğu sebebi ile oluşan fonksiyon bozukluklarından kaynaklanan ağrı ve kas spazmlarını azaltmak için kişiye özel üretilen akrilik apareylerdir. Alt ya da üst çeneye uygulanabilir. Hastadaki probleme bağlı olarak sadece gece yatarken veya 24 saat kullanılması gerekebilir.

 


Sıkça sorulan sorular ve cevapları :

Bazen dişlerin kapanması, çene ekleminin normal yerinden uzaklaşmasına neden olur. Bu durumda ortaya dişlerde aşınma, çene kemiklerinde ses ve ağrı, çiğneme kaslarında büyüme ve ağrı, baş ağrısı, boyun ağrısı, diş sıkma ve gıcırdatma, çene kilitlemesi gibi durumlar ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda okluzal splint uygulanır., Bazen dişlerin kapanması, çene ekleminin normal yerinden uzaklaşmasına neden olur. Bu durumda ortaya dişlerde aşınma, çene kemiklerinde ses ve ağrı, çiğneme kaslarında büyüme ve ağrı, baş ağrısı, boyun ağrısı, diş sıkma ve gıcırdatma, çene kilitlemesi gibi durumlar ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda okluzal splint uygulanır.

Okluzal splint, dişler arasındaki sıkı teması ortadan kaldırarak, alt çenenin rahat ve serbest bir şekilde hareket etmesini sağlar. Çene ekleminin doğru konumda olması sonucu, kaslara ve eklemlere ait ağrı ve rahatsızlıklar ortadan kaldırılır., Okluzal splint, dişler arasındaki sıkı teması ortadan kaldırarak, alt çenenin rahat ve serbest bir şekilde hareket etmesini sağlar. Çene ekleminin doğru konumda olması sonucu, kaslara ve eklemlere ait ağrı ve rahatsızlıklar ortadan kaldırılır.
SİZİN İÇİN BURADAYIZ

RANDEVU OLUŞTUR

HASTA MEMNUNİYETİ ÖNCELİĞİMİZ…

Neden Klinik Nişantaşı?

Kolay Randevu

Hastalarımızın bize en kolay şekilde ulaşması için tüm iletişim kanallarımızı açık tutuyoruz.

Gönülden Çalışıyoruz

Gönülden Çalışıyoruz En güzel gülüşe sahip olabilmeniz için diş sağlığınız için gönülden çalışıyor ve memnuniyetinizi önemsiyoruz.

Yanınızdayız!

Kliniğimizde hafta sonları ve tatil günlerinde, günün herhangi bir saatinde acil diş sorunlarınızı çözmeye hazırız.