Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00
Bizi Arayın +90 (552) 247 3335
Adres Vali Konağı Cad. Şişli/İstanbul

Koruyucu Diş Hekimliği ve Ağız Bakımı

Koruyucu Diş Hekimliği ve Ağız Bakımı

Koruyucu diş hekimliği, diş eti iltihabı ve diş çürüğü gibi en fazla görülen ağız ve diş hastalıklarının oluşmadan önce önlenmesine dayanan uygulamaları içerir. Dişlerin sağlıklı bir şekilde ağızda tutulmasını amaçlar.

 


Sıkça sorulan sorular ve cevapları :

Düzenli diş fırçalama ve diş ipi kullanma alışkanlığı edinilmelidir. T6 ayda bir düzenli olarak diş hekimi kontrolüne gidilmelidir. Doğru beslenme alışkanlığı kazanılmalıdır. Hekim tarafından verilen ağız ve diş sağlığı eğitimine göre ağız bakımı yapılmalıdır., Düzenli diş fırçalama ve diş ipi kullanma alışkanlığı edinilmelidir. T6 ayda bir düzenli olarak diş hekimi kontrolüne gidilmelidir. Doğru beslenme alışkanlığı kazanılmalıdır. Hekim tarafından verilen ağız ve diş sağlığı eğitimine göre ağız bakımı yapılmalıdır.

Ağız ve diş sağlığı için, günlük diş bakımı düzenli ve doğru şekilde yapılmalıdır. Ağızdaki plak tabakasını kaldırmak için doğru hareketlerle, doğru malzemelerin kullanılması çok önemlidir. Bunun için küçük yaşlarda alışkanlık kazandırılmalıdır. Çocuğa diş bakımı yapmazsa neler olabileceği anlatılmalı ve diş fırçalama teknikleri gösterilmelidir., Ağız ve diş sağlığı için, günlük diş bakımı düzenli ve doğru şekilde yapılmalıdır. Ağızdaki plak tabakasını kaldırmak için doğru hareketlerle, doğru malzemelerin kullanılması çok önemlidir. Bunun için küçük yaşlarda alışkanlık kazandırılmalıdır. Çocuğa diş bakımı yapmazsa neler olabileceği anlatılmalı ve diş fırçalama teknikleri gösterilmelidir.

Diş macunları fırçalamanın etkinliğini arttırmak ve kolaylaştırmak için kullanılır. Diş macunlarının içeriği, kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Beyazlatma amacıyla kullanılan diş macunları, içindeki aşındırıcılar sebebiyle uzun dönemde dişlerde aşınmaya neden olabilir. Florür fazla alındığında vücutta birikerek toksik etkiye neden olabilir. Bu nedenle 3 yaşından küçük çocuklarda tercih edilmemelidir., Diş macunları fırçalamanın etkinliğini arttırmak ve kolaylaştırmak için kullanılır. Diş macunlarının içeriği, kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Beyazlatma amacıyla kullanılan diş macunları, içindeki aşındırıcılar sebebiyle uzun dönemde dişlerde aşınmaya neden olabilir. Florür fazla alındığında vücutta birikerek toksik etkiye neden olabilir. Bu nedenle 3 yaşından küçük çocuklarda tercih edilmemelidir.

Diş fırçası ile temizlenemeyen diş aralarında kalan yiyecek artıklarının uzaklaştırılması amacıyla kullanılır., Diş fırçası ile temizlenemeyen diş aralarında kalan yiyecek artıklarının uzaklaştırılması amacıyla kullanılır.

Ağız gargaraları, plak oluşumunu azaltır. Dişler fırçalandıktan sonra 30 saniye boyunca gargara yapılarak, günde 1 kez kullanılmalıdır. Yutulmamalı ve gargara yapıldıktan sonra en az yarım saat yiyecek ve içecek tüketilmemelidir., Ağız gargaraları, plak oluşumunu azaltır. Dişler fırçalandıktan sonra 30 saniye boyunca gargara yapılarak, günde 1 kez kullanılmalıdır. Yutulmamalı ve gargara yapıldıktan sonra en az yarım saat yiyecek ve içecek tüketilmemelidir.
SİZİN İÇİN BURADAYIZ

RANDEVU OLUŞTUR

HASTA MEMNUNİYETİ ÖNCELİĞİMİZ…

Neden Klinik Nişantaşı?

Kolay Randevu

Hastalarımızın bize en kolay şekilde ulaşması için tüm iletişim kanallarımızı açık tutuyoruz.

Gönülden Çalışıyoruz

Gönülden Çalışıyoruz En güzel gülüşe sahip olabilmeniz için diş sağlığınız için gönülden çalışıyor ve memnuniyetinizi önemsiyoruz.

Yanınızdayız!

Kliniğimizde hafta sonları ve tatil günlerinde, günün herhangi bir saatinde acil diş sorunlarınızı çözmeye hazırız.