Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00
Bizi Arayın +90 (552) 247 3335
Adres Vali Konağı Cad. Şişli/İstanbul

Hareketli Protezler

Hareketli Protezler

Hareketli protez, hastanın çıkarabildiği, diş eksikliğinin fazla olduğu durumlarda uygulanan protezlerdir. Total protez ve parsiyel protez olmak üzere ikiye ayrılır. Total protez, ağızdaki tüm dişler kaybedildiğinde, damaklardan destek alarak uygulanan protezlerdir. Parsiyel protezler ise, ağızda az sayıda diş kaldığında, eksik bölgelerdeki yumuşak dokulardan ve kalan dişlerden destek alınarak yapılan protezlerdir.


Sıkça sorulan sorular ve cevapları :

Ağız dokularının dinlenmesi için gece yatarken protezler çıkarılmalıdır. Yemeklerden sonra protezler mutlaka temizlenmeli, yemek artıklarının birikimi engellenmelidir. Protez temizliği sırasında özel tabletler ve solüsyonlar kullanılmalıdır. Ağızda protez dışında diş varsa, temizliğine özen gösterilmeli ve düzenli fırçalanmalıdır. Parşiyel protezlerde sabit dişlere tutunan teller iyi temizlenmelidir., Ağız dokularının dinlenmesi için gece yatarken protezler çıkarılmalıdır. Yemeklerden sonra protezler mutlaka temizlenmeli, yemek artıklarının birikimi engellenmelidir. Protez temizliği sırasında özel tabletler ve solüsyonlar kullanılmalıdır. Ağızda protez dışında diş varsa, temizliğine özen gösterilmeli ve düzenli fırçalanmalıdır. Parşiyel protezlerde sabit dişlere tutunan teller iyi temizlenmelidir.
SİZİN İÇİN BURADAYIZ

RANDEVU OLUŞTUR

HASTA MEMNUNİYETİ ÖNCELİĞİMİZ…

Neden Klinik Nişantaşı?

Kolay Randevu

Hastalarımızın bize en kolay şekilde ulaşması için tüm iletişim kanallarımızı açık tutuyoruz.

Gönülden Çalışıyoruz

Gönülden Çalışıyoruz En güzel gülüşe sahip olabilmeniz için diş sağlığınız için gönülden çalışıyor ve memnuniyetinizi önemsiyoruz.

Yanınızdayız!

Kliniğimizde hafta sonları ve tatil günlerinde, günün herhangi bir saatinde acil diş sorunlarınızı çözmeye hazırız.