Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00
Bizi Arayın +90 (552) 247 3335
Adres Vali Konağı Cad. Şişli/İstanbul

Sinüs Yükseltme İşlemi (Sinüs Lifting)

Sinüs Yükseltme İşlemi (Sinüs Lifting)

Maksiller sinüsler üst çenedeki arka dişlerin üzerinde ve yanağın iç bölgesinde bulunan içi boş, hava dolu alanlardır. Çeşitli nedenlerle üst çene arka bölgedeki dişler kaybedilirse, sinüs boşluklarında aşağıya doğru sarkmalar sonucu kemik hacminde bir takım kayıplar oluşabilir. Bu durum, implant tedavisi yapılacağı zaman yetersiz kemik dokusu sebebi ile problem oluşturmaktadır. Uzun ömürlü ve başarılı bir implant tedavisi için, kemik dokusunun yetersiz olduğu bu bölgelerde sinüs yükseltme işlemi ile bölgedeki kemik dokusu arttırılarak yeni kemik oluşumu sağlanabilir. Üst çene arka bölgede kemik kaybı olan hastlar için en yaygın şekilde kullanılan kemik arttırma işlemidir.

8

Sıkça sorulan sorular ve cevapları :

Genellikle lokal anestezi altında, standart diş kliniğinde gerçekleştirilmektedir. Üst çenedeki sinüs membranı yukarı doğru çekilerek meydana gelen boşluklara kemik grefti yerleştirilmektedir. 6 ay içinde yerleştirilen kemik parçaları çene kemiği ile bütünleşerek implant yapımına uygun bir hale gelmektedir., Genellikle lokal anestezi altında, standart diş kliniğinde gerçekleştirilmektedir. Üst çenedeki sinüs membranı yukarı doğru çekilerek meydana gelen boşluklara kemik grefti yerleştirilmektedir. 6 ay içinde yerleştirilen kemik parçaları çene kemiği ile bütünleşerek implant yapımına uygun bir hale gelmektedir.

-Ameliyat sonrası hijyene dikkat edilmesi çok önemlidir. 2 saat boyunca yemek yenmemeli; yara yeri iyileşene kadar sigara, alkol gibi maddeler kullanılmamalıdır. -Antibiyotikler düzenli olarak kullanılmalı ve dışarıdan buz uygulaması yapılmalıdır. -İşlem sonrasında, ilk 24 saat kanamanın devam etmemesi ve pıhtı oluşumunu sağlamak için, tükürülmemeli, sıcak ve baharatlı gıdalar tüketilmemeli, sıcak banyo yapılmamalıdır. -Hapşırırken ağız açık tutulmalı ve burun temizliği yapılırken basınç uygulanmamalıdır., -Ameliyat sonrası hijyene dikkat edilmesi çok önemlidir. 2 saat boyunca yemek yenmemeli; yara yeri iyileşene kadar sigara, alkol gibi maddeler kullanılmamalıdır. -Antibiyotikler düzenli olarak kullanılmalı ve dışarıdan buz uygulaması yapılmalıdır. -İşlem sonrasında, ilk 24 saat kanamanın devam etmemesi ve pıhtı oluşumunu sağlamak için, tükürülmemeli, sıcak ve baharatlı gıdalar tüketilmemeli, sıcak banyo yapılmamalıdır. -Hapşırırken ağız açık tutulmalı ve burun temizliği yapılırken basınç uygulanmamalıdır.
SİZİN İÇİN BURADAYIZ

RANDEVU OLUŞTUR

HASTA MEMNUNİYETİ ÖNCELİĞİMİZ…

Neden Klinik Nişantaşı?

Kolay Randevu

Hastalarımızın bize en kolay şekilde ulaşması için tüm iletişim kanallarımızı açık tutuyoruz.

Gönülden Çalışıyoruz

Gönülden Çalışıyoruz En güzel gülüşe sahip olabilmeniz için diş sağlığınız için gönülden çalışıyor ve memnuniyetinizi önemsiyoruz.

Yanınızdayız!

Kliniğimizde hafta sonları ve tatil günlerinde, günün herhangi bir saatinde acil diş sorunlarınızı çözmeye hazırız.