Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00
Bizi Arayın +90 (552) 247 3335
Adres Vali Konağı Cad. Şişli/İstanbul

Gömülü Dişlerin Çekimi

Gömülü Dişlerin Çekimi

Gömülü diş, çıkma vakti geçmesine rağmen, çıkması gereken yere çıkmamış dişlere denir. Gömülü dişler tamamen çene kemiğinin içinde kalabileceği gibi, bir kısmı görünü kalan kısmı diş eti altında da kalabilir.
7922021-07-04-203214

Sıkça sorulan sorular ve cevapları :

Genetik faktörler, Çene darlığı nedeniyle sürecek yer olmaması, Komşu dişlerin yer değiştirmesi sebebiyle dişin önünün kapanması, Süt dişlerinde var olan enfeksiyonun tedavi edilmemesi sonucunda oluşan iltihabın sürmeyi durdurması., Genetik faktörler, Çene darlığı nedeniyle sürecek yer olmaması, Komşu dişlerin yer değiştirmesi sebebiyle dişin önünün kapanması, Süt dişlerinde var olan enfeksiyonun tedavi edilmemesi sonucunda oluşan iltihabın sürmeyi durdurması.

Ağızda kist ve tümör oluşumunu engeller. Düzgün diş sıralanmasını sağlar. Gömülü dişlerden kaynaklanan diş kayıplarının önüne geçilir., Ağızda kist ve tümör oluşumunu engeller. Düzgün diş sıralanmasını sağlar. Gömülü dişlerden kaynaklanan diş kayıplarının önüne geçilir.

Operasyon sırasında çevre kemik dokulara baskı oluşturulduğundan dolayı, operasyon sonrasında morarma, ağrı, şişlik görülebilir. Bu sorunları minimuma indirmek için, doktorun verdiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı, buz kompresi uygulanmalıdır., Operasyon sırasında çevre kemik dokulara baskı oluşturulduğundan dolayı, operasyon sonrasında morarma, ağrı, şişlik görülebilir. Bu sorunları minimuma indirmek için, doktorun verdiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı, buz kompresi uygulanmalıdır.

Operasyon sonrası ilk 24 saat diğer tarafla yemek yenmelidir. Operasyon sonrası ilk 2 saat bir şey yenilip içilmemelidir. Daha sonrasında ise yumuşak gıdalar tüketilmelidir. İlk 24 saat sigara ve alkol tüketilmemelidir. İlk 24 saat dışarıdan buz torbası ile kompres uygulanması şişliği azaltır. Yedinci günden önce dikişler alınmamalıdır. Yara yeri tamamen iyileşene kadar kan sulandırıcı ilaç kullanılmamalıdır., Operasyon sonrası ilk 24 saat diğer tarafla yemek yenmelidir. Operasyon sonrası ilk 2 saat bir şey yenilip içilmemelidir. Daha sonrasında ise yumuşak gıdalar tüketilmelidir. İlk 24 saat sigara ve alkol tüketilmemelidir. İlk 24 saat dışarıdan buz torbası ile kompres uygulanması şişliği azaltır. Yedinci günden önce dikişler alınmamalıdır. Yara yeri tamamen iyileşene kadar kan sulandırıcı ilaç kullanılmamalıdır.
SİZİN İÇİN BURADAYIZ

RANDEVU OLUŞTUR

HASTA MEMNUNİYETİ ÖNCELİĞİMİZ…

Neden Klinik Nişantaşı?

Kolay Randevu

Hastalarımızın bize en kolay şekilde ulaşması için tüm iletişim kanallarımızı açık tutuyoruz.

Gönülden Çalışıyoruz

Gönülden Çalışıyoruz En güzel gülüşe sahip olabilmeniz için diş sağlığınız için gönülden çalışıyor ve memnuniyetinizi önemsiyoruz.

Yanınızdayız!

Kliniğimizde hafta sonları ve tatil günlerinde, günün herhangi bir saatinde acil diş sorunlarınızı çözmeye hazırız.