Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00
Bizi Arayın +90 (552) 247 3335
Adres Vali Konağı Cad. Şişli/İstanbul

20 Yaş Diş Çekimi

20 Yaş Diş Çekimi

20 yaş dişleri, çenenin en arkasında yer alan üçüncü büyük azı dişleridir. Ağızda en son çıkan kalıcı dişlerdir. 17-25 yaşları arasında çıkar. Bazı insanlarda hiç çıkmayabilir. 20 yaş dişleri ağız içinde düzgün bir şekilde sıralandığında herhangi bir sorun olmaz. Fakat genellikle tam olarak sürmezler ve yanlış hizalanırlar. Bu sebeple de ağrıya ve enfeksiyona neden olabilirler. Böyle durumlarda 20 yaş dişlerinin çekilmesi gerekmektedir.
4512021-07-04-202435

Sıkça sorulan sorular ve cevapları :

En arkada yer aldıklarından bakımı daha zordur. Yetersiz bakıma bağlı olarak kolayca çürürler ve bu durumda çekilmeleri gerekir. Yer darlığı sebebiyle tam olarak çıkamadığı durumlarda enfeksiyona neden olabilirler ve çekilmelidir. Çenede darlık olduğu olduğunda, çıkarken öndeki dişleri sıkıştırabilir ve çapraşıklığa neden olabilirler., En arkada yer aldıklarından bakımı daha zordur. Yetersiz bakıma bağlı olarak kolayca çürürler ve bu durumda çekilmeleri gerekir. Yer darlığı sebebiyle tam olarak çıkamadığı durumlarda enfeksiyona neden olabilirler ve çekilmelidir. Çenede darlık olduğu olduğunda, çıkarken öndeki dişleri sıkıştırabilir ve çapraşıklığa neden olabilirler.

20 yaş dişlerinin çekilmesi gerekiyorsa, mümkün olduğunca genç yaşlarda çekilmesi daha uygundur. Diş kökleri tam gelişmediği ve çevresindeki kemik dokusu yumuşak olduğu için çıkarılması daha kolaydır. İlerleyen yaşlarda hem çekilmesi daha zordur hem de iyileşmesi daha uzun sürer., 20 yaş dişlerinin çekilmesi gerekiyorsa, mümkün olduğunca genç yaşlarda çekilmesi daha uygundur. Diş kökleri tam gelişmediği ve çevresindeki kemik dokusu yumuşak olduğu için çıkarılması daha kolaydır. İlerleyen yaşlarda hem çekilmesi daha zordur hem de iyileşmesi daha uzun sürer.

Normal çekim yapılan 20 yaş dişlerinde standart diş çekimi sonrası uygulanır. Gömülü olan dişlerin çekimi için cerrahi prosedür uygulanır ve iyileşmesi biraz daha uzun sürer., Normal çekim yapılan 20 yaş dişlerinde standart diş çekimi sonrası uygulanır. Gömülü olan dişlerin çekimi için cerrahi prosedür uygulanır ve iyileşmesi biraz daha uzun sürer.
SİZİN İÇİN BURADAYIZ

RANDEVU OLUŞTUR

HASTA MEMNUNİYETİ ÖNCELİĞİMİZ…

Neden Klinik Nişantaşı?

Kolay Randevu

Hastalarımızın bize en kolay şekilde ulaşması için tüm iletişim kanallarımızı açık tutuyoruz.

Gönülden Çalışıyoruz

Gönülden Çalışıyoruz En güzel gülüşe sahip olabilmeniz için diş sağlığınız için gönülden çalışıyor ve memnuniyetinizi önemsiyoruz.

Yanınızdayız!

Kliniğimizde hafta sonları ve tatil günlerinde, günün herhangi bir saatinde acil diş sorunlarınızı çözmeye hazırız.